Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ WYCIECZKA CHORWACJA 

Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ w Lublinie
i
Stowarzyszenie Wspólnota Garbowska

 

mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowo-wypoczynkowym

 

Północna Chorwacja – Słowenia - Austria

 

Półwysep Istria-Wyspa Krk i Rab-Park Narodowy Krka-Postojna–Mariazell -Wiedeń

 

w dniach 26 czerwca - 5 lipca 2020 r.

 

Wyjazd w piątek 26 czerwca 2020 r., o godz. 22.00, z Placu Zamkowego w Lublinie.

W programie:

27 VI (sobota) – przejazd przez Słowację, Węgry, na półwysep Istria, do kompleksu hotelowego**** w Maslinica Rabac, nad zatoką Morza Adriatyckiego, obiadokolacja i nocleg. Balkony z widokiem na Adriatyk, las i sąsiadujące miasteczko, plaża, baseny, wsród pieknej śródziemnomorskiej roślinności, siłownia, sauny, wieczorem muzyka i  możliwość potańcówki.

28 VI (niedziela) – udział w niedzielnej Mszy św., śniadanie, wypoczynek nad morzem             przed hotelem, obiadokolacja i nocleg.

29 VI (poniedziałek) - śniadanie, wypoczynek nad morzem przed hotelem, obiadokolacja i nocleg.

30 VI (wtorek) - – śniadanie, przejazd po półwyspie Istria przez piękne i niegdyś bardzo bogate  miasta - malowniczy Poreć, Rovinj z piękną katedrą św. Efemii, Pula: amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie, wizyta                w winiarni, czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

1 VII (środa)  śniadanie, wypoczynek nad morzem przed hotelem, obiadokolacja i nocleg.

2 VII (czwartek)  - śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na wyspę Krk – gdzie koniecznie trzeba zobaczyć stolicę wyspy oraz Vrbnik położony na klifie, z którego można podziwiać piękne widoki   na katedry, wąskie, kręte uliczki, ruiny wież i winnice z których jest wytwarzane jedno                      z najsłynniejszych win Vrbnička žlahtina, 1,5 godzinna podróż promem wśród adriatyckich wysp,  na wyspę Rab, której miasto tej samej nazwy posiada urokliwą starówkę, podróż promem na stały ląd, przejazd do hotelu k. Szybenika, w środkowej Dalmacji,  obiadokolacja i nocleg.

3 VII (piątek) – śniadanie, przejazd i zwiedzanie Parku Narodowego Krka – malownicza rzeka, wodospady, jezioro z możliwością kąpieli, bujna przyroda, przejazd do hotelu w okolicę  Postojnej.

4 VII (sobota) – śniadanie, zwiedzanie fragmentu jednej z największych (20 km korytarzy), krasowych jaskiń Europy, w Postojnej: kolejką 5 km  i spacerem 1,7 km, przejazd przez Słowenię               i Austrię do Mariazell – Sanktuarium Matki Bożej Narodów Słowiańskich w Alpach Wschodnich, przejazd do rodzinnego pensjonatu pod Wiedniem, obiadokolacja i nocleg.

5 VII (niedziela) – śniadanie, przejazd na Kahlenberg, wzgórze górujące nad stolicą Austrii,             z którego Król Jan III Sobieski 12 IX 1683 r. rozpoczął zwycięską, husarską, szarżę na Turków oblegających miasto (Odsiecz Wiedeńska), udział w niedzielnej Mszy św. i krótki pobyt w centrum  Wiednia, w rejonie pałacu cesarskiego Hofburg i katedry św. Stefana.

Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu: 2700 zł  obejmuje: autobus z klimatyzacją, 8 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata nie zawiera biletów wstępu, lokalnej komunikacji, statków, degustacji – łącznie ok. 50 – 60 euro. Wyjazd nie wymaga paszportów.

Zgłoszenia do 1 marca - przyjmuje Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457,  a także Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 22, biuro@avitur.pl tel. (81) 534 60 10,   kom. 600 952  736,  www.avitur.pl

 

 

 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery