Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ WYJAZD NA LITWĘ


“Litwo Ojczyzno moja

ile Cię cenić trzeba

ten tylko się dowie

kto Cię stracił”

Adam Mickiewicz, Inwokacja do “Pana Tadeusza”

Stowarzyszenie “Wspólnota Garbowska” we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział Lublin

serdecznie zaprasza do udziału w wyjeździe

Na Litwę

po trasie

Troki - WilnoKowno

z nawiedzeniem Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie

w dniach 25 – 27 lipca 2010 r.

W programie:

25 VII (niedziela) – wyjazd o godz. 2.00 w nocy z Garbowa przez Lublin (odjazd z Placu Zamkowego o godz. 2.30), przejazd przez Polskę (8.00 - msza św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, rejs statkiem po jeziorach z Augustowa do Studzienicznej szlakiem, którym 9 czerwca 1999 r. płynął papież Jan Paweł II) na Litwę do TROK – zwiedzanie zamku wielkiego księcia litewskiego Witolda (brata polskiego króla Władysława Jagiełły, zwycięzcy spod Grunwaldu) na Jeziorze Galve, poznanie kultury Karaimów trockich, możliwość degustacji karaimskich pierogów oraz litewskiego piwa, następnie przejazd do WILNA - zakwaterowanie w hotelu “Pan Tadeusz” w Domu Polskim w Wilnie 1,5 km od wileńskiej Starówki, obiadokolacja i nocleg.

 

26 VII (poniedziałek) – śniadanie, zwiedzanie WILNA: Starówka: Kaplica Ostrobramska z cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego z pierwszym obrazem “Jezu Ufam Tobie” namalowanym na zamówienie Św. Faustyny Kowalskiej, katedra oraz słynne świątynie Wilna, Uniwersytet, pomnik Adama Mickiewicza, wieża Giedymina, obiadokolacja, w czasie wolnym możliwość obejrzenia panoramy Wilna z obrotowej kawiarni (na wysokości 165 m) w wieży telewizyjnej, nocleg.

 

27 VII (wtorek) – śniadanie, zwiedzanie cmentarza na Rossie z grobami znanych Polaków, Góra Trzech Krzyży z widokiem na Wilno, przejazd do KOWNA – zwiedzanie ruin zamku kowieńskiego, rynku ze słynnym ratuszem oraz gimnazjum jezuickim, gdzie pobierał naukę i tworzył nasz wieszcz narodowy Adam Mickiewicz, Katedry Św. Apostołów Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia NMP Witolda, spacer nad rzekę Niemen, po zwiedzaniu przejazd do Polski, powrót do Lublina i Garbowa.

 

Koszt wyjazdu 350 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi, 2 posiłki dziennie, przewodnika, ubezpieczenie KL i NW.

Cena nie obejmuje biletów: rejs Szlakiem Papieskim 20 zł/os, zamek w Trokach 8 litów, wjazd na wieżę Giedymina 4 lity, wieża telewizyjna 21 litów

Wyjazd na Litwę nie wymaga paszportów, wystarczą dowody osobiste.

 

Zgłoszenia w liczbie 47 osób przyjmuje do 15 maja 2010 r.:

dr Agnieszka Nalewajek (kierownik grupy) – tel. kom. 601 272 988

oraz elektronicznie na adres: wspolnota-garbowska@wp.pl


 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery