Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ WYCIECZKA DO CHORWACJI


 

 Stowarzyszenie ,,Wspólnota Garbowska”

we współpracy z

Towarzystwem Gimnastycznym “Sokół” w Lublinie


mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym


do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny 


Medjugorje-Mostar-Dubrownik-Korcula-Vepric-Split-Trogir-Jeziora Plitwickie

 w dniach 28 czerwca - 6 lipca 2014 r 


Wyjazd w piątek 27 czerwca 2014 r. o godz. 20.00 z placu przy kościele w Garbowiei o 20.30 z Placu Zamkowego w Lublinie.


W programie:

28 VI (sobota) – przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje – w pobliżu miejsca objawień Matki Bożej Królowej Pokoju.

29 VI (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., wejście na Górę Objawień, Droga Krzyżowa, spotkanie z widzącymi Matkę Bożą (jeśli będzie to możliwe), czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

30 VI (poniedziałek) – śniadanie, zwiedzanie wodospadów Kravice, przejazd do Mostaru – kamienny Stary Most (na liście UNESCO), meczet, dom turecki, dzielnica Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią), przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Neum nad Adriatykiem - obiadokolacja i nocleg.

1 VII (wtorek) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 VII (środa) – śniadanie, przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku”, zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Placa, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, plac Rektorów, spacer wokół murów miejskich, powrót do Neum na obiadokolację i nocleg.

3 VII (czwartek) – śniadanie, rejs stateczkiem na wyspę Korcula, na której jest kilka miasteczek – najbardziej znane to Korcula, miasto rodzinne Marco Polo, „wyrzeźbione w kamieniu” podobnie jak Dubrownik, położone na małym półwyspie, otoczone średniowiecznymi murami, powrót do Neum, czas wolny nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

4 VII (piątek) – śniadanie, przejazd na północ, w stronę Dalmacji, pobyt w Vepric, chorwackim Lourdes,   z odwzorowaną grotą objawień NMP przez tutejszego biskupa zauroczonego oryginalnym Lourdes w Pirenejach francuskich, przejazd do Splitu, zwiedzanie: stara część miasta w murach dawnego pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana, jednej z największych i najwspanialszych budowli starożytności, stary ratusz w stylu weneckim, przejazd do Trogiru (lista UNESCO): romańsko-gotycka katedra św. Wawrzyńca, gotycko-renesansowy pałac Clipico, ratusz z XIV/XV wiek, przejazd na obiadokolację i nocleg k. Zadaru. 

5 VII sobota) – śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie: niezwykły krasowy krajobraz utworzony przez kilkanaście jeziorek połączonych strumieniami, wodospadami i kaskadami. Wieczorem  wyjazd do Polski przez Węgry i Słowację. Powrót do Lublina i Garbowa w godzinach popołudniowych. 

Koszt wyjazdu  1 630 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 7 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata ta nie zawiera biletów wstępu i lokalnej komunikacji, które wyniosą ok. 5 euro i 300 HRK, 1 HRK = 0,60 zł.

Wyjazd nie wymaga paszportów. 

Zgłoszenia do 28 lutego 2014 r. przyjmuje Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603867457, 

a także Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 47, tel. (81)534 60 10,   kom. 600952736, www.avitur.pl   

 

 


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery