Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ WYCIECZKA NA LITWĘ 2011


“Litwo Ojczyzno moja

ile Cię cenić trzeba

ten tylko się dowie

kto Cię stracił”

Adam Mickiewicz, Inwokacja do “Pana Tadeusza”

Stowarzyszenie “Wspólnota Garbowska”

we współpracy ze

Stowarzyszeniem “Wspólnota Polska” Oddział Lublin,

Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział w Lublinie

Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

serdecznie zaprasza do udziału w wyjeździe

Na Litwę

po trasie

Kowno – Wilno – Troki

z nawiedzeniem Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie

w dniach 21 – 23 maja 2011 r.

W programie:
21 V (sobota) – wyjazd o godz. 2.00 w nocy z Garbowa przez Lublin (odjazd z Placu Zamkowego o godz. 2.30), przejazd przez Polskę, krótki postój w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie koło Białegostoku, rejs statkiem po jeziorach z Augustowa do sanktuarium w Studzienicznej szlakiem, którym 9 czerwca 1999 r. płynął papież Jan Paweł II), przejazd na Litwę do KOWNA – zwiedzanie ruin zamku kowieńskiego, rynku ze słynnym ratuszem oraz gimnazjum jezuickim, gdzie pobierał naukę i tworzył nasz wieszcz narodowy Adam Mickiewicz, Katedry św. Apostołów Piotra i Pawła, kościoła Wniebowzięcia NMP Witolda, spacer nad rzekę Niemen, przejazd do WILNA - zakwaterowanie w hotelu “Pan Tadeusz” w Domu Polskim w Wilnie, 1,5 km od wileńskiej Starówki, obiadokolacja i nocleg.
22 V (niedziela) – śniadanie, Msza św. w kościele św. Teresy obok Ostrej Bramy, zwiedzanie WILNA: Starówka – Kaplica Ostrobramska z cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego z pierwszym obrazem “Jezu Ufam Tobie” namalowanym na zamówienie św. Faustyny Kowalskiej, Katedra oraz słynne świątynie Wilna, Uniwersytet, pałac Prezydenta Litwy, pomnik Adama Mickiewicza, wieża Giedymina, obiadokolacja, w czasie wolnym możliwość obejrzenia panoramy Wilna z obrotowej kawiarni (na wysokości 165 m) w wieży telewizyjnej, nocleg.
23 V (poniedziałek) – śniadanie, zwiedzanie cmentarza na Rossie z grobami znanych Polaków, Góra Trzech Krzyży z widokiem na Wilno, przejazd do Ponar – miejsca kaźni Polaków, przejazd do TROK – zwiedzanie zamku wielkiego księcia litewskiego Witolda (brata polskiego króla Władysława Jagiełły, zwycięzcy spod Grunwaldu) na Jeziorze Galve, poznanie kultury Karaimów trockich, możliwość degustacji karaimskich pierogów oraz litewskiego piwa, przejazd po zwiedzaniu przejazd do Polski, powrót do Lublina i Garbowa.
Koszt wyjazdu 390 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi, 2 posiłki dziennie, przewodnika, ubezpieczenie KL i NW. Cena nie obejmuje biletów: rejs statkiem 25 zł, wjazd na wieżę Giedymina 5 litów, wieża telewizyjna 21 litów, zamek w Trokach 14 litów.
Wyjazd na Litwę nie wymaga paszportów.
Zgłoszenia przyjmuje: Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457,
elektronicznie na adres: wspolnota-garbowska@wp.pl oraz Biuro Podróży AVITUR w Lublinie, ul. G. Narutowicza 47, tel. 81 534 60 10, www.avitur.pl
Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery