Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ WYCIECZKA CZARNOGÓRA

Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ w Lublinie
i
Stowarzyszenie Wspólnota Garbowska

zapraszają na wyjazd
o charakterze turystyczno-pielgrzymkowym

 

 W bałkańskim tyglu…

Bośnia i Hercegowina – Chorwacja – Serbia

Czarnogóra

w dniach 1 – 9 lipca 2017 r.

 

Dzień 0: 30 VI 2017 (piątek)

Wyjazd o godz. 20:00 z Placu Zamkowego w Lublinie. Nocny przejazd przez Polskę i Słowację, od rana w sobotę autostradami przez Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

 

1 VII 2017 (sobota)

Przyjazd do Medjugorie w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja i nocleg.

(dla chętnych wieczorem możliwość skorzystania z programu modlitewnego).

 

2 VII 2017 (niedziela)

Dla chętnych wyjście o świcie na Górę Kriżevac, powrót do pensjonatu. Śniadanie, udział we Mszy św., zwiedzanie z przewodnikiem, nawiedzenie Góy Objawień. Obiadokolacja i nocleg.

 

3 VII 2017 (poniedziałek)

Śniadanie, przejazd do Dubrownika – krótkie zwiedzanie perły Chorwacji. Przejazd do Czarnogy piękną trasą panoramiczną, m.in. przeprawa promem przez zatokę Bokę Kotorską. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w hotelu Albatros nad Morzem Adriatyckim, w Ulcinj, na południu Czarnogy.

 

4 VII 2017 (wtorek)

Śniadanie, dzień wolny na plaży, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

5 VII 2017 (środa)

Śniadanie, wyjazd na wycieczkęPerły Czarnogóy”. W programie Przejazd wybrzeżem (40 km) do Budwy, największego kurortu Czarnogóry z piękną, śródziemnomorską starką położoną  na półwyspie. Spacer z przewodnikiem, czas wolny. Następnie przejazd (25 km) trasą panoramiczną do Kotoru, perły Czarnogóry wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie urokliwej starki składającej się      z labiryntu wąskich uliczek i niewielkich placów, przy których stoją piękne pałace. Czas wolny. Kolejno trasa wycieczki prowadzi wybrzeżem Boki Kotorskiej w stronę perełki baroku – miasteczka Perast   (15 km). Stamtąd przeprawiamy się stateczkiem do serca zatoki na malowniczą wyspę w kształcie statku, Matkę Boską na Skale. Zwiedzanie sanktuarium z cudownym obrazem Matki Boskiej oraz muzeum pomorskiego. W drodze powrotnej postój na zdjęcia nad „wizytką Czarnogóry” – wyspą hotelem   Św. Stefan. Powr na obiadokolację i nocleg do hotelu.

6 VII 2017 (czwartek)

Śniadanie, czas wolny, popołudniowa wycieczka do Starego Baru i pod najstarsze drzewo Oliwne Bałkan. W programie przejazd pod Starą Masline – jedną z trzech najstarszych oliwek na świecie. Badacze uważają, że liczy sobie ponad 2 000 lat i jest miejscem bardzo symbolicznym dla całego regionu. Następnie przejazd pod Stary Bar, spacer tzw. „złotą uliczką” Baru pod mury Starego Miasta, spacer po ruinach, gdzie można spostrzec w miniaturce przemiany historyczne, kulturowe regionu. Czas wolny na indywidualny spacer lub na relaks w jednej z pobliskich restauracji. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 

7 VII 2017 (piątek)

Śniadanie, Wycieczka autokarowa w głąb kraju do Klasztoru Ostrog i nad Jezioro Szkoderskie, największe jezioro Bałkan. W programie przejazd przez stolicę Podgoricę do usytuowanego malowniczo na płce skalnej 900m n.p.m. Monastyru Ostrog – serca prawosławnych Bałkan. Możliwość zobaczenia relikwii św. Wasyliego, zwiedzanie klasztoru. Kolejno przejazd nad Jezioro Szkoderskie, rejs statkiem po jeziorze – raju ornitolog, zachwycającej swym pięknem okolicy między liliami wodnymi, wyspami ze starymi twierdzami. Możliwość kąpieli w jeziorze podczas kotwiczenia w jego najgłębszym miejscu. Powr w godzinach popołudniowych, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

8 VII 2017 (sobota)

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie, przejazd malowniczą trasą nad kanionami w stronę Serbii. Po drodze zwiedzanie Monastyru Moracza, XIII-wiecznego klasztoru usytuowanego malowniczo nad Kanionem Rzeki Moracza. Przejazd trasą nad rzeką Tara i Lim w stronę Serbii. Popołudniowy spacer po Belgradzie – stolicy Serbii. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

 

9 VII 2017 (niedziela)

Śniadanie, przejazd przez Serbię, Węgry, Słowację do kraju. Powrót doLublina w godzinach nocnych.

 

Cena: 1900 zł/osobę, zawiera:

– transport autokarem;

– noclegi i wyżywienie wg programu: 2 noclegi w Medjugorie w pensjonacie, 5 noclegów w Czarnogórze, hotel***, 1 nocleg w Belgradzie;

– 8 x śniadania i obiadokolacje;

– opieka pilota na całej trasie i przewodników lokalnych na terenie Czarnogóry.

– ubezpieczenie KL i NNW;

– podatek VAT oraz opłata Funduszu Gwarancyjnego.

Cena nie zawiera:

– bilet wstępu do zwiedzanych obiektów oraz lokalnych tax (ok. 30 euro);

– napojów do obiadokolacji;

– dodatkowych atrakcji i wstępów nie przewidzianych w programie, np. wieczorek folklorystyczny itp.

Uwaga!

Uczestnik powyższego wyjazdu nie musi posiadać paszportu, wystarczy WAŻNY dowód osobisty! Mimo wyjazdu poza Unię Europejską, przejazd, na podstawie umów międzynarodowych o bezpaszportowym ruchu na terytorium Bałkan, w okresie wakacyjnym możliwe jest legitymowanie się na granicach państw dowodem osobistym.

Zgłoszenia uczestników przyjmuje:

 

Zdzisław Niedbała, kierownik organizacyjny grupy, kom. 603 867 457

 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery