Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ 2014 WYCIECZKI I PIELGRZYMKI

 

Jak co roku, równierz w 2014 roku Stowarzyszenie Wspólnota Garbowska planuje zorganizować lub współorganizować szereg wyjazdów o róznym charakterze i w różnych kierunkach. Poniżej przedstwiamy program wyjazdu turystyczno-pielgrzymkowego do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny

oraz

wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy na Mazury, Warmię i Podlasie  


 

Stowarzyszenie ,,Wspólnota Garbowska”

we współpracy z

Towarzystwem Gimnastycznym “Sokół” w Lublinie

mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym

do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny 

Medjugorje-Mostar-Dubrownik-Korcula-Vepric-Split-Trogir-Jeziora Plitwickie

 w dniach 28 czerwca - 6 lipca 2014 r 

Wyjazd w piątek 27 czerwca 2014 r. o godz. 20.00 z placu przy kościele w Garbowiei o 20.30 z Placu Zamkowego w Lublinie.

W programie:

28 VI (sobota) – przejazd przez Słowację, Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje – w pobliżu miejsca objawień Matki Bożej Królowej Pokoju.

29 VI (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., wejście na Górę Objawień, Droga Krzyżowa, spotkanie z widzącymi Matkę Bożą (jeśli będzie to możliwe), czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

30 VI (poniedziałek) – śniadanie, zwiedzanie wodospadów Kravice, przejazd do Mostaru – kamienny Stary Most (na liście UNESCO), meczet, dom turecki, dzielnica Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią), przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Neum nad Adriatykiem - obiadokolacja i nocleg.

1 VII (wtorek) – śniadanie, wypoczynek nad morzem przy hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 VII (środa) – śniadanie, przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku”, zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Placa, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, plac Rektorów, spacer wokół murów miejskich, powrót do Neum na obiadokolację i nocleg.

3 VII (czwartek) – śniadanie, rejs stateczkiem na wyspę Korcula, na której jest kilka miasteczek – najbardziej znane to Korcula, miasto rodzinne Marco Polo, „wyrzeźbione w kamieniu” podobnie jak Dubrownik, położone na małym półwyspie, otoczone średniowiecznymi murami, powrót do Neum, czas wolny nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

4 VII (piątek) – śniadanie, przejazd na północ, w stronę Dalmacji, pobyt w Vepric, chorwackim Lourdes,   z odwzorowaną grotą objawień NMP przez tutejszego biskupa zauroczonego oryginalnym Lourdes w Pirenejach francuskich, przejazd do Splitu, zwiedzanie: stara część miasta w murach dawnego pałacu cesarza rzymskiego Dioklecjana, jednej z największych i najwspanialszych budowli starożytności, stary ratusz w stylu weneckim, przejazd do Trogiru (lista UNESCO): romańsko-gotycka katedra św. Wawrzyńca, gotycko-renesansowy pałac Clipico, ratusz z XIV/XV wiek, przejazd na obiadokolację i nocleg k. Zadaru. 

5 VII sobota) – śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie: niezwykły krasowy krajobraz utworzony przez kilkanaście jeziorek połączonych strumieniami, wodospadami i kaskadami. Wieczorem  wyjazd do Polski przez Węgry i Słowację. Powrót do Lublina i Garbowa w godzinach popołudniowych. 

Koszt wyjazdu  1 630 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 7 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata ta nie zawiera biletów wstępu i lokalnej komunikacji, które wyniosą ok. 5 euro i 300 HRK, 1 HRK = 0,60 zł.

Wyjazd nie wymaga paszportów. 

Zgłoszenia do 28 lutego 2014 r. przyjmuje Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603867457, 

a także Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 47, tel. (81)534 60 10,   kom. 600952736, 

www.avitur.pl   

 Stowarzyszenie ,,Wspólnota Garbowska”

we współpracy z

Towarzystwem Gimnastycznym “Sokół” w Lublinie zapraszają na wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy na
 

 Warmię, Mazury i Podlasie

 
 
Gietrzwałd – Olsztyn - Reszel -  Św. Lipka – jezioro Wigry – Sokółka - Białowieża
 
Termin: 16 – 18 sierpnia 2014 r.
 
Wyjazd z piątku 15 sierpnia na sobotę 16 sierpnia 2014 r. z Lublina, o godz. 24.00 z placu Zamkowego, i ok. 00.30 z Garbowa, z placu przy kościele.

16 sierpnia (sobota)

Przyjazd w godzinach porannych do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie – gdzie w roku 1877          na przykościelnym klonie, Matka Boża objawiała się dwóm dziewczynkom: Barbarze Samulowskiej (obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny) i Justynie Szafryńskiej. Uczestnictwo w porannej Mszy św., zwiedzanie sanktuarium. Przejazd przez Olsztyn (gotycki zamek kapituły warmińskiej z II połowy XIV w.,  fragmenty murów miejskich z Bramą Wysoką z XIV w.,  XIV-wieczna katedra pw. św. Jakuba , Stary Ratusz ). Przejazd do Reszla – zwiedzanie Zamku w Reszlu położonego nad brzegiem Sajny,  który powstał w latach 1350-1401, wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. Przejazd do Świętej Lipki - jednego z bardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia NM Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Obiadokolacja i nocleg.

 17 sierpnia (niedziela)

Śniadanie, przejazd przez Kętrzyn (bazylika św. Jerzego, zamek krzyżacki) do Grierłoży, zwiedzanie Wilczego Szańca – kwatery głównej Hitlera, przejazd na rejs po jeziorze Wigry i wizyta w klasztorze Kamedułów. Przejazd na obiadokolację i nocleg

18 sierpnia (poniedziałek)

Śniadanie, przejazd przez Augustów do Sokółki: - miejsca cudu eucharystycznego, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Białowieży: Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Przejazd do rezerwatu pokazowego,  gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym) i wilki. Przejazd przez Białystok, z zatrzymaniem się w zabytkowym centrum miasta, do Lublina  i Garbowa. Powrót w godzinach wieczornych.         

Koszt wyjazdu 430 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi w pensjonatach, pokoje 2 - 4 osobowe, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota-przewodnika i przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW. Opłata ta nie obejmuje kosztu biletów wstępu.

 

Zgłoszenia  przyjmuje Dorota Burek (kierownik grupy) – tel kom. 509 116 728 oraz Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 32, tel. (81) 534 60 10,   kom. 600 952  736,  www.avitur.pl

 

                                         

 

 

 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery