Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZAN

 

 

Polska Cyfrowa Równych Szans [PCRS]

Jak wynika z ostatnich badań, fakt, że na niespełna 13 mln Polaków po 50 roku życia, prawie 10 mln nie korzysta z sieci, nie byłby aż tak społecznie ważną sprawą, gdyby nie to, że bycie internautą mocno przekłada się na jakość życia i pracy. Brak umiejętności korzystania z nowych technologii oznacza marginalizację, prowadzącą do cyfrowego wykluczenia. Nie tylko coraz więcej można zrobić z pomocą Internetu, ale również coraz więcej można robić tylko przez Internet – tłumaczą eksperci Zespołu Warsztatów Analiz Socjologicznych, autorzy opracowania pt. "Pokolenie 50+. Pierwsze kroki w cyfrowy świat". Jako dowód przytaczają kolejne dane, z których wynika, że internauci, w porównaniu do osób, które z sieci nie korzystają, mają wyższe zarobki, łatwiej dostają pracę, częściej podnoszą kwalifikacje i częściej awansują. Coraz więcej firm szuka pracowników tylko w sieci, coraz więcej imprez i wydarzeń kulturalnych ogłasza się tylko w Internecie. Internet to też – czasem wyłączne – medium wsparcia działań społecznych, obywatelskich i konsumenckich.

Stowarzyszenie Wspólnota Garbowska  przyłącza się do  oddolnej inicjatywy PCRS, która ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

W ramach przeciwdziałania cyfrowemu wykluczeniu mieszkańców Ziemi Garbowskiej zamierzamy przeprowadzić z zainteresowanymi mieszkańcami spotkania, prezentacie, warsztaty podczas których wskażemy jakie zalety i możliwości daje umiejętność posługiwania się komputerem i korzystanie z sieci Internet. W związku z tym, wszystkich chętnych, chcących wkroczyć w świat Internetu zapraszamy do zgłaszania się do  Latarnika Polski Cyfrowej Tadeusza Barszcza lub członków Stowarzyszenia Wspólnota Garbowska tel. 663628167

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE (SZKOLENIE) ODBĘDZIE SIĘ 2 MARCA (sobota) 2013 ROKU O GODZINIE 14.00 W GMINNYM CENTRUM INFORMACJI W GARBOWIE (budynek starej szkoły)

ZAPISY TEL 663628167 

13 milionów dorosłych Polaków to wykluczeni cyfrowo!10 milionów Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu!Razem możemy to zmienić! 

ZAPRASZAMY

 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery