Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ DRUGA PIELGRZYMKA DO RZYMU

 

ŚLADAMI SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II - W 30-LECIE WYBORU

POLAKA KAROLA KARDYNAŁA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

STOWARZYSZENIE “WSPÓLNOTA GARBOWSKA”

we współpracy z MIĘDZYPARAFIALNĄ RODZINĄ RADIA MARYJA

zaprasza do udziału w II pielgrzymce

 

do GROBU JANA PAWŁA II W WATYKANIE

 

Wyjazd 26 września (piątek) 2008 r. o godz. 20.30 z Placu Zamkowego w Lublinie, o g. 21.00 z placu przy kościele w Garbowie, o godz. 22.00 z placu przy Urzędzie Miasta w Puławach.

W programie:

27 IX – przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię, przyjazd w godzinach popołudniowych do gminy Frankenburg w Górnej Austrii, 20 km na wschód od Salzburga, zwiedzanie gminy, obiadokolacja, nocleg.

28 IX – śniadanie, msza św. we Frankenburgu, przejazd autostradami malowniczą trasą przez Alpy austriackie i włoskie (m.in. olimpijskie miasto Innsbruck i widokową przełęcz Brenera), przyjazd do Verony, północne Włochy, zwiedzanie miasta: ogromna Arena z I w., Piazza delle Erbe z malowniczym targiem - w Veronie Szekspir umieścił akcję “Romea i Julii”- dziś można podziwiać słynny balkon Julii, przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

29 IX – śniadanie, przejazd do Florencji – zwiedzanie pięknego starego miasta z bazyliką Matki Bożej Kwietnej, przejazd do Asyżu, zwiedzanie bazyliki Santa Maria delle Angeli z kapliczką Porcjunkula, Rosarium i miejscem śmierci św. Franciszka, zwiedzanie bazyliki św. Franciszka oraz bazyliki św. Klary, przejazd do hotelu nad Morzem Tyrreńskim w okolicach Rzymu, obiadokolacja.

30 IX – śniadanie, przejazd do centrum Rzymu, program zwiedzania Rzymu obejmuje: Watykan z bazyliką św. Piotra i jego grobem, modlitwa przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II, bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody (z domu Piłata, po których stąpał w Wielki Piątek nasz Zbawiciel Jezus Chrystus), Rzym starożytny – Łuk Konstantyna, Koloseum (miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan), Kapitol, Forum Romanum, Mamertynum (gdzie uwięziony był m.in. św. Piotr Apostoł), Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, spacer szlakiem słynnych rzymskich fontann – Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Panteon, słynne Schody Hiszpańskie, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

1 X – śniadanie, udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Benedyktem XVI na Placu św. Piotra, dalsze zwiedzanie Rzymu, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 X – śniadanie, wyjazd na Monte Cassino, zwiedzanie klasztoru i cmentarza żołnierzy polskich, złożenie kwiatów i modlitwa, przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

3 X – śniadanie, pobyt w sanktuarium św. Ojca Pio, przejazd przez Lanciano – miejsce cudu eucharystycznego - do Loreto, pobyt w Sanktuarium Domku Matki Bożej i zwiedzanie cmentarza polskiego w Loreto, obiadokolacja i nocleg k/Cesenatico nad Morzem Adriatyckim, chwila wolna, obiadokolacja, nocleg.

4 X – śniadanie, przejazd do Padwy, zwiedzanie Il Santo – bazyliki św. Antoniego z grobem
i relikwiami Świętego, spacer ulicami miasta – średniowieczny Uniwersytet, Piazza delle Erbe z Pallazo della Ragione, Prato delle Valle, przejazd do Wenecji – spacer uliczkami miasta przez Most Rialto do Placu św. Marka z bazyliką Św. Marka, Campanilą i Pałacem Dożów, przejażdżka tramwajem wodnym po Canale Grande, wieczorem wyjazd z Wenecji, przejazd nocą przez Austrię,

5 X - przejazd przez Czechy do Polski, udział w niedzielnej mszy św. w Częstochowie
- powrót do domu w godzinach wieczornych.

Zgłoszenia przyjmują do 31 sierpnia 2008 r. na adres: wspólnota-garbowska@wp.pl oraz

Marzena Pacek (kierownik pielgrzymki) – Gutanów – tel. kom. 793 702 802,

Marcin Chabros (zastępca kierownika pielgrzymki) – Garbów – tel. kom. 663 628 167.

Informacja o pielgrzymce dostępna także na stronie: www. super-tramp.pl

Koszt udziału w pielgrzymce – ok. 1190 zł – obejmuje: autobus z klimatyzacją, noclegi,
2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie KL i NW.

 

 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery