Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ DRUGI WYJAZD NA LITWĘ


Stowarzyszenie “Wspólnota Garbowska”

we współpracy z

 Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział Lublin

w 440. rocznicę Unii Lubelskiej w czasie I Światowego Zjazdu Wilniuków

serdecznie zaprasza do udziału w wyjeździe 3. autobusu

Na Litwę

po trasie

WilnoTroki

z nawiedzeniem Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie

w dniach 14 – 16 sierpnia 2009 r.

W programie:

14 VIII (piątek) – wyjazd o godz. 3.00 rano z Garbowa przez Lublin (odjazd z Placu Zamkowego o godz. 3.30), przejazd przez Polskę (w tym rejs statkiem po jeziorach w Augustowie szlakiem, którym 9 czerwca 1999 r. płynął papież Jan Paweł II) i Litwę do WILNA, zakwaterowanie w hotelu “Pan Tadeusz” w Domu Polskim w Wilnie 1,5 km od wileńskiej Starówki, czas wolny - o godz. 18.00 czasu litewskiego a 17.00 czasu polskiego możliwość udziału w koncercie Maryli Rodowicz na wileńskim Rynku z okazji I Światowego Zjazdu Wilniuków - wstęp wolny, obiadokolacja i nocleg.

 

15 VIII (sobota) – śniadanie, zwiedzanie WILNA: Starówka, Kaplica Ostrobramska z cudownym obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej – udział we mszy św., pomnik Adama Mickiewicza, Uniwersytet, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z pierwszym obrazem “Jezu Ufam Tobie” namalowanym na zamówienie Św. Faustyny Kowalskiej, Katedra i słynne świątynie Wilna, cmentarz na Rossie z grobami znanych Polaków, Góra Trzech Krzyży z widokiem na Wilno, w czasie wolnym możliwość obejrzenia panoramy Wilna z obrotowej kawiarni (na wysokości 165 m) w wieży telewizyjnej, obiadokolacja i nocleg.

 

16 VIII (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej mszy św. w Ostrej Bramie, przejazd do TROK– zwiedzanie zamku Wielkiego Księcia Litewskiego Witolda (brata polskiego króla Władysława Jagiełły, zwycięzcy spod Grunwaldu) na Jeziorze Galve, poznanie kultury Karaimów Trockich, możliwość degustacji pierogów karaimskich i litewskiego piwa, przejazd do Polski, powrót do Lublina i Garbowa.

 

Koszt wyjazdu 350 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi, 2 posiłki dziennie, przewodnika, ubezpieczenie KL i NW.

Wyjazd na Litwę nie wymaga paszportów, wystarczą dowody osobiste.

 

Zgłoszenia w liczbie 49 osób przyjmuje do niedzieli 9 sierpnia 2009 r.:

dr Agnieszka Nalewajek (kierownik grupy) – tel. kom. 601272988

oraz elektronicznie na adres: wspolnota-garbowska@wp.pl


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery