Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ PIELGRZYMKA DO RZYMU

 

 PODSUMOWANIE PIELGRZYMKI DO RZYMU

Pielgrzymka do Grobu Jana Pawła II w Watykanie  zorganizowana przez Stowarzyszenie „Wspólnota Garbowska” we współpracy z Międzyparafialną Rodziną Radia Maryja odbyła się w dniach 20-29 czerwca 2008 roku.Uczestniczyło w niej 52 osoby z 13 parafii, najwięcej pielgrzymów bo 25 osób stanowili mieszkańcy parafii Garbów. Ponadto w skład naszej załogi pielgrzymkowej weszli dwaj kierowcy pan Ryszard i pan Edward, oraz przewodnik Paweł Sygowski. Dzięki ich doświadczeniu i profesjonalizmowi program był  sprawnie realizowany. W programie poza czasem przewidzianym na modlitwę i zwiedzanie znalazły się również chwile na zabawę i wypoczynek dlatego każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Mimo upału i zmęczenia wszyscy starali się zdyscyplinowanie działać dla dobra grupy aby sprawnie realizować program pielgrzymki. Dzięki życzliwości Burmistrza Frankenburga Franza Sieberera mieliśmy szanse zwiedzić Austriacką gminę oraz uczestniczyć w festynie, następnie wypoczynek nad jeziorem pozwolił skumulować siły przed dalszą podróżą. Kolejnymi punktami były miasta Verona, Florencja i Asyż św Franciszka. Następnie dotarliśmy do wiecznego miasta – Rzymu. Podczas dwudniowego pobytu w tym mieście zwiedziliśmy jego najciekawsze zabytki, uczestniczyliśmy w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, oraz nawiedziliśmy grób naszego rodaka Papieża Jana Pawła II (co było głównym  celem naszej   pielgrzymki). Kolejny dzień to wyjazd na Monte Cassino i złożnie  kwiatów na cmentarzu polskich żołnierzy. Następnie zwiedzaliśmy Padwę która ściśle związana jest z osobą św Antoniego. Ostatnim punktem było zwiedzanie Wenecji do której musieliśmy dopłynąć statkiem, wieczorne zwiedzanie dostarczyło uczestnikom wielu wrażeń.Wielogodzinny powrót do domu nie był na tyle wyczerpujacy  aby nie wstąpić na Jasną Górę, gdzie kierownictwo pielgrzymki zamówiło mszę dziękczynną za udaną pielgrzymkę do Rzymu. 

Serdecznie dziękujemy Państwu za udział w naszej pielgrzymce, mamy nadzieję że dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń i że miło ją będziecie wspominać.

Pozdrawiamy 

Tadeusz Barszcz   kierownik pielgrzymki

Agata Kamieńska  z-ca kierownika pielgrzymki

 


PROGRAM:  

ŚLADAMI SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II - W 30-LECIE WYBORU

POLAKA KAROLA KARDYNAŁA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

STOWARZYSZENIE “WSPÓLNOTA GARBOWSKA”

we współpracy z MIĘDZYPARAFIALNĄ RODZINĄ RADIA MARYJA

zaprasza do udziału w pielgrzymce

 

do GROBU JANA PAWŁA II W WATYKANIE

 

Wyjazd 20 czerwca (piątek) 2008 r. o godz. 21.30 z Placu Zamkowego w Lublinie, o g. 22.00 z placu przy kościele w Garbowie,  o godz. 23.00 z placu przy Urzędzie Miasta w Puławach.

W programie:

21 VI – przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię, przyjazd w godzinach popołudniowych do gminy Frankenburg w Górnej Austrii, 20 km na wschód od Salzburga, obiadokolacja, nocleg.

22 VI – śniadanie, msza św. we Frankenburgu, zwiedzanie gminy – szkolnie: gospodarstwo rolne, agroturystyka, usługi, szkoła, pływalnia, straż pożarna i inne, obiadokolacja, nocleg.

23 VI – śniadanie, przejazd autostradami malowniczą trasą przez Alpy austriackie i włoskie (m.in. olimpijskie miasto Innsbruck i widokową przełęcz Brenera), przyjazd do Verony, północne Włochy, zwiedzanie miasta: ogromna Arena z I w., Piazza delle Erbe z malowniczym targiem, kościół San Zeno Maggiore ze słynnymi średniowiecznymi drzwiami z brązu; w Veronie Szekspir umieścił akcję „Romea i Julii”- dziś można podziwiać słynny balkon Julii, obiadokolacja i nocleg.

24 VI – śniadanie, przejazd do Florencji – zwiedzanie pięknego starego miasta z  bazyliką Matki Bożej Kwietnej, przejazd do Asyżu, zwiedzanie bazyliki Santa Maria delle Angeli z kapliczką Porcjunkula, Rosarium i miejscem śmierci św. Franciszka, zwiedzanie bazyliki św. Franciszka oraz bazyliki św. Klary, przejazd do hotelu nad Morzem Tyrreńskim w okolicach Rzymu, obiadokolacja.

25 VI – śniadanie, przejazd do centrum Rzymu, udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w auli Pawła VI, modlitwa przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II
w bazylice św. Piotra, zwiedzanie Rzymu, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

26 VI – śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg;program zwiedzania Rzymu obejmuje: Watykan z bazyliką św. Piotra i jego grobem, bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody (z domu Piłata, po których stąpał w Wielki Piątek nasz Zbawiciel Jezus Chrystus), Rzym starożytny – Łuk Konstantyna, Koloseum (miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan), Kapitol, Forum Romanum, Mamertynum (gdzie uwięziony był m.in. św. Piotr Apostoł), Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, spacer szlakiem słynnych rzymskich fontann – Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Panteon, słynne Schody Hiszpańskie.

27 VI – śniadanie, wyjazd na Monte Cassino, zwiedzanie klasztoru i cmentarza żołnierzy polskich, złożenie kwiatów i modlitwa, przejazd nad Morze Adriatyckie, chwila wolna, obiadokolacja, nocleg

28 VI – śniadanie, przejazd do Padwy, zwiedzanie Il Santo – bazyliki św. Antoniego z grobem i relikwiami Świętego, spacer ulicami miasta – średniowieczny Uniwersytet, Piazza delle Erbe z Pallazo della Ragione, Prato delle Valle, przejazd do Wenecji – spacer uliczkami miasta przez Most Rialto do Placu św. Marka z bazyliką Św. Marka, Campanilą i Pałacem Dożów, przejażdżka tramwajem wodnym po Canale Grande, wieczorem wyjazd z Wenecji, przejazd nocą przez Austrię,

29 VI - przejazd przez Czechy do Polski - powrót do domu w godzinach wieczornych.

Zgłoszenia przyjmują do środy 30 kwietnia 2008 r.: na adres: wspólnota-garbowska@wp.pl oraz

Tadeusz Barszcz (kierownik pielgrzymki) – Gutanów – tel. kom. 506 807 802,
Agata Kamińska (zastępca kierownika pielgrzymki) – Garbów – tel. kom. 603 301 037.

Informacja o pielgrzymce dostępna także na stronie: www.super-tramp.pl

Koszt udziału w szkoleniu i pielgrzymce – ok. 1100 zł – obejmuje: autobus z klimatyzacją, noclegi, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodnika, ubezpieczenie KL i NW


 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery