Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ WYCIECZKA WĘGRY-RUMUNIA-BU

 

 Stowarzyszenie ,,Wspólnota Garbowska”

we współpracy z

Towarzystwem Gimnastycznym “Sokół” w Lublinie 

 mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowym: 

Węgry-Rumunia-Bułgaria

z 3-dniowym pobytem nad Morzem Czarnym

Ostrzyhom-Eger-Siedmiogród-Bukareszt-Bałczik-Warna-Sofia

w dniach 25 czerwca - 3 lipca 2016 r

Wyjazd w piątek 24 czerwca 2016 r. o godz. 23.00 z Placu Zamkowego i o 23.30 z placu przy kościele w Garbowie.

W programie:

25 VI (sobota) – przejazd przez Polskę: Puławy-Radom-Kraków-Chyżne i Słowację na Węgry                      do Ostrzyhomia – kolebki państwa węgierskiego, miejsca chrztu i koronacji św. Stefana, patrona Węgier. Zwiedzanie katedry św. Wojciecha – największej i najważniejszej katedry katolickiej na Węgrzech. Przejazd do Egeru, zwiedzanie słynnego, barokowego miasteczka, czas wolny na korzystanie z basenów, z wodami termalnymi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Egerze.

26 VI (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., przejazd do Siedmiogrodu w Rumunii, jednego z bardziej tajemniczych regionów turystycznych Europy, zwiedzanie Sighisoary, najpiękniej             i najlepiej zachowanego średniowiecznego miasta w tej części Europy: kościół Na Wzgórzu, kościół Mariacki,Wieża Zegarowa, dom, w którym urodził się hrabia Drakula. Przejazd do Predeala, słynnego górskiego kurortu, licznie odwiedzanego latem i zimą. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

27 VI (poniedziałek) – śniadanie, przejazd do Brasova, starego grodu otoczonego w XV w. potężnymi murami. Spacer po starówce: Rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XV w., gotycki „Czarny Kościół”, romański kościół św. Bartłomieja z XIII w., sobór prawosławny wzorowany na Hagia Sofia w Stambule. Przejazd do Zamku Drakuli w Branie wzniesionym w XV w. przez kupców z Brasova. Jego głównym przeznaczeniem była kontrola traktu z Siedmiogrodu        na Wołoszczyznę. Zbudowany na wysokiej skale zamek uderza niezwykle skomplikowaną bryłą. Wewnątrz zwiedzamy komnaty. Następnie spacer po rumuńskim targu. Przejazd do Zamku w Rasnov. Zwiedzanie zamku, który wprawdzie zbudowali Krzyżacy, ale miejscowa ludność przekształciła go w tzw. Zamek Chłopski. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

28 VI (wtorek) – śniadanie, przejazd do stolicy Rumunii Bukaresztu, zwiedzanie: cerkiew Patriarchy, siedziba Patriarchy Rumuńskiego, cerkiew prawosławna, Pałac Parlamentu, który jest drugim pod względem wielkości takim budynkiem na świecie. Przejazd do Bułgarii, do uroczej miejscowości Bałczik nad Morzem Czarnym. Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na morze i wyjściem na plażę, obiadokolacja i nocleg.

29 VI (środa) – śniadanie, dzień wolny na wypoczynek, obiadokolacja i nocleg.

30 VI (czwartek) – śniadanie, zwiedzanie Pałacyku Królowej Marii z okalającym go ogrodem botanicznym. Wycieczka autobusem na Przylądek Kalikara – dwukilometrowy cypel wychodzący w Morze Czarne, z ok. 70-metrową ścianą klifu. Przez Przylądek przewinęli się Grecy, Rzymianie, Bułgarzy, Turcy, wszyscy pozostawili po sobie ślady – podział na miasto zewnętrzne i wewnętrzne, mury twierdzy pochodzą z kilku okresów historycznych, powrót do hotelu, czas wolny nad morzem, obiadokolacja i nocleg.

1 VII (piątek) – śniadanie, przejazd do Warny, do mauzoleum króla Władysława Warneńczyka,  przejazd   do stolicy Bułgarii Sofii, krótkie zwiedzanie głównych atrakcji bułgarskiej stolicy, obiadokolacja i nocleg.

2 VII (sobota) – śniadanie, przejazd do Sybinu, zwiedzanie: Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, kościół ewangelicki, most kłamców i inne zabytki tworzą niepowtarzalną atmosferę miasta, obiadokolacja i nocleg.

3 VII (niedziela) – śniadanie, udział w niedzielnej Mszy św., wyjazd w drogę powrotną do Polski przez Węgry i Słowację, przyjazd do Lublina około północy.

Koszt wyjazdu: 1 780 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 8 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Wyjazd nie wymaga paszportów.

Zgłoszenia: do 15 marca 2016 r. przyjmuje Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel. kom. 603 867 457,        a także Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 22, wejście od ul. Górnej, tel. (81) 534 60 10,   kom. 600 952  736,  www.avitur.pl                                     

 

 

 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery