Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ WYCIECZKA NAD MORZE 2011

Stowarzyszenie “Wspólnota Garbowska”

we współpracy z Towarzystwem Gimnastycznym “Sokół” w Lublinie

serdecznie zaprasza do udziału w wyjeździe

do Wielkopolski i nad polskie morze

po trasie

Licheń - Gniezno - Poznań - Szczecin - Wolin Międzyzdroje - Świnoujście - Kołobrzeg

z nawiedzeniem Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu

w dniach 22 – 25 sierpnia 2009 r.

W programie:

Wyjazd w niedzielę 21 sierpnia o 23.00 z placu obok kościoła w Garbowie, wcześniej o 22.30 z Placu Zamkowego w Lublinie, przejazd do Lichenia.

22 VIII (poniedziałek) – udział we Mszy św. w Bazylice, zwiedzanie: Bazylika, Golgota, kaplica Krzyża Świętego, kościół św. Doroty, Las Grąbliński, przejazd do Gniezna, zwiedzanie: Katedra Gnieźnieńska z relikwiami św. Wojciecha patrona Polski i słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, Wzgórze Lecha, Kolegiata, przejazd do Poznania, zwiedzanie: piastowski Ostrów Tumski z katedrą, Stare Miasto, Rynek z renesansowym Ratuszem, Zamek Królewski, Pomnik Ofiar Czerwca 1956, przejazd na obiadokolację i nocleg.

23 VIII (wtorek) – śniadanie, przejazd do Szczecina, zwiedzanie: Wały Chrobrego nad Odrą z tarasami widokowymi, Zamek Książąt Pomorskich, Pomnik Ofiar Grudnia 1970 zwany Aniołem Wolności, przejazd na wyspę Wolin do Międzyzdrojów nad Bałtykiem, odwiedzenie Centrum Słowian i Wikingów, zakwaterowanie w nadmorskim hotelu Slavia, obiad, spacer promenadą wzdłuż morza do Alei Gwiazd z odciskiem dłoni wybitnych twórców sztuki i artystów filmowych oraz na molo w Międzyzdrojach, czas wolny, nocleg.

24 VIII (środa) – śniadanie, przejazd i podróż promem na wyspę Uznam do Świnoujścia, zwiedzanie okrętu wojennego ORP Lublin w Bazie Marynarki Wojennej, spacer nadmorską promenadą na plażę, przejazd obok Gazoportu w budowie do latarni morskiej 68 m wysokości, jednej z największych w Europie ze wspaniałym widokiem na Bałtyk oraz wyspy Wolin i Uznam, Fort Gerharda, powrót do Międzyzdrojów, obiad, przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego z żubrami i orłami lub do wyboru czas wolny, nocleg.

25 VIII (czwartek) – śniadanie, przejazd malowniczymi miejscowościami nadmorskimi do Kołobrzegu, zwiedzanie: Bazylika Konkatedralna, Ratusz, latarnia morska, kołobrzeskie molo, czas wolny, powrót do Garbowa i Lublina w późnych godzinach nocnych.

Koszt wyjazdu ok. 530 zł obejmuje: autobus z klimatyzacją, 2 noclegi, 2 posiłki dziennie, przewodnika, ubezpieczenie KL i NW. Opłata ta nie zawiera kosztu biletów wstępu.

Zgłoszenia przyjmuje:

Agata Kamińska (kierownik grupy) – tel. kom. 603 301 037,

elektronicznie na adres: wspolnota-garbowska@wp.pl oraz Biuro Podróży AVITUR w Lublinie, ul. G. Narutowicza 47, tel. 81 534 60 10, www.avitur.pl


Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery