Strona główna
Dzisiaj jest 3-10-2023

~ WYCIECZKA DO GRECJI

 
 

Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ w Lublinie

Stowarzyszenie Wspólnota Garbowska

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Oddział w Lublinie

mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjeździe turystyczno-pielgrzymkowo-patriotycznym

do GRECJI

- przemierzając część drogi Via Carpatia Budapeszt-Belgrad-Ochryda-Saloniki-Riwiera Olimpijska-Ateny-Peloponez-Sofia

w dniach 29 kwietnia - 7 maja 2023 r.

 

Wyjazd: 28 kwietnia 2023 r. (piątek), godz. 21.00, z Placu Zamkowego w Lublinie

W programie:

29 IV(sobota) – przejazd przez Słowację, do stolicy Węgier - Budapesztu, Msza św. w polskim kościele św. Adalberta (św. Wojciecha) przy Domu Polskim, odwiedziny  Dom Polski -  poranna kawa i herbata, kwatery Powstańców 1956r., odwiedziny Instytut Polski, zwiedzanie najciekawszych zabytków i obiektów stolicy Węgier, w tym związanych z Polakami, obiadokolacja i nocleg.

30 IV (niedziela) – śniadanie, niedzielna Msza św., przejazd do stolicy Serbii - Belgradu, przejazd Stare Miasto, po drodze Dom Polski - osada Ostojicevo, w Wojwodinie, obiadokolacja i nocleg.

1 V (poniedziałek) – śniadanie, przejazd do Ochrydy w Płn. Macedonii, nad jedno z najczystszychjezior Europy – Jezioro Ochrydzkie, obiadokolacja, wieczorny spacer po Starym Mieście, nocleg.

2 V (wtorek) – śniadanie, odwiedziny prawosławnego sanktuarium św. Nauma k. Ochrydy, przejazddo Salonik w Grecji,  zwiedzanie: Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza, przejazd na RiwieręOlimpijską, u stóp masywu górskiego Olimp, obiadokolacja i nocleg nad Morzem Egejskim.

3 V (środa)  – śniadanie, plaża, przejazd do  stolicy Grecji  -  Aten, zwiedzanie miasta: wzgórzeAkropol zwieńczone ruinami Panteonu, Grób Nieznanego Żołnierza, spacer po zabytkowym mieście, przejazd na Półwysep Peloponez, do Tolo nad Morzem Śródziemnym, obiadokolacja i nocleg.

4   V   (czwartek)     śniadanie,  przejazd   do   Myken:   Lwia   Brama,   mury   obronne,   pałac   i   grób Agamemnona, przejazd  do Epidauros: teatr zbudowany w IV w. p.n.e. zwiedzanie  Nafplion  –pierwszej stolicy nowożytnej Grecji, powrót  na obiadokolację i nocleg. Do wyboru – dzień wolny.

5 V (piątek) – śniadanie, przejazd przez Termopile, gdzie w 480 r. p.n.e. stoczona została bitwa pomiędzy Spartanami a wojskami perskim, do stolicy Bułgarii - Sofii, obiadokolacja i nocleg. 

6 V sobota) – śniadanie, spotkanie z polonijnym Polskim Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym w Sofii, przejazd do Rumunii, z promem na Dunaju - do Sybinu w Siedmiogrodzie, zwiedzanie urokliwego Starego Miasta – Mały i Duży Rynek, Pałac Brukenthala i inne, obiadokolacja i nocleg.7 V (niedziela) – śniadanie, przejazd do Polski. Powrót do Lublina w godzinach wieczornych.

Koszt wyjazdu:  ok.  2600    obejmuje: autobus z klimatyzacją, 8 noclegów, 2 posiłki dziennie, opiekę pilota i przewodników, ubezpieczenie KL i NW. Opłata nie zawiera biletów wstępu i lokalnej komunikacji, które będą sporadyczne. Wyjazd nie wymaga paszportów.

Zgłoszenia przyjmuje: Zdzisław Niedbała (kierownik grupy) – tel kom. 603 867 457,

Biuro Podróży „Avitur” Ewa Wilczyńska w Lublinie, ul. G. Narutowicza 47, tel. (81) 534 60 10, kom. 600 952  736,biuro@avitur.pl  www.avitur.pl

 

 

 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery